Wiele godzin pracy przy komputerze. Jak zadbać o swoje zdrowie?

W dzisiejszych czasach większość obowiązków służbowych wykonuje się przy komputerze. Pozycja siedząca sprawia, że pracownicy nierzadko mają spore problemy z własnym zdrowiem. Przede wszystkim dotyczy to bólów kręgosłupa. Zdarzają się również dość często problemy ze wzrokiem, a także bóle w dłoniach i nadgarstkach. W naszym artykule znajdziesz cenne wskazówki, które pomogą Ci się uporać z tego typu problemami.

Praca przy komputerze jest w dzisiejszych czasach czymś zupełnie normalnym. Wiele godzin przed monitorem w pozycji siedzącej spędzają m.in. fakturzystki. Do realizacji swoich obowiązków służbowych, potrzebują bowiem specjalnych programów, do których mają dostęp jedynie z komputerów. To dlatego powinny one szczególnie zwrócić uwagę na swoje zdrowie i zadbać o to, żeby czuć się dobrze we własnej skórze.

Jak dbać o swoje zdrowie w pracy?

Przede wszystkim zadbaj o to, żeby robić sobie regularne przerwy. W tym czasie wstawaj od komputera. Możesz również udać się na krótki spacer, który sprawi, że rozprostujesz kości i rozgrzejesz i rozciągniesz mięśnie. Zmieniaj również pozycję. Jeżeli masz taką możliwość, nie tylko siedź przy komputerze, ale również przy nim stawaj.

Dobrym pomysłem jest także postawienie na specjalną, dmuchaną piłkę, która może zastąpić tradycyjne krzesło. To pomoże zadbać o zachowanie właściwej pozycji podczas spędzania czasu przy komputerze. Nie zapominaj również o swoich oczach. Regularnie odrywaj wzrok od monitora i patrz na ścianę. Często mrugaj.

Posted in fakturzystka praca. Tags: . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *