Jak zrobić dobre wrażenie na potencjalnym pracodawcy?

Zastanawiasz się nad tym, co możesz zrobić, żeby jak najlepiej wypaść podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Okazuje się, że dobre pierwsze wrażenie gra w tym przypadku ogromną rolę. Warto zatem, żebyś przekonał się, co zrobić, żeby wypaść jak najlepiej.

Praca w roli fakturzystki może się okazać spełnieniem marzeń dla wielu osób. Konkurencja w tym zawodzie jest jednak spora. Jest to bowiem dość spokojna praca biurowa, a więc ogrom osób chce właśnie na taką postawić. Jak zatem dobrze wypaść podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Pierwsze wrażenie jest bardzo istotne.

Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie?

Przede wszystkim postaw na odpowiedni ubiór. Elegancki strój może sporo zmienić. Jak Cię widzą, tak Cię piszą. W tym powodzeniu rzeczywiście jest wiele prawdy. Skup się zatem na tym, żeby właściwie dobrać ubrania do okazji. Dodatkowo nie zapominaj również o gestach i mimice. Często się uśmiechaj, a przy tym bądź pewny siebie. Okazuje się, że to ma ogromne znaczenie i dzięki temu ludzie lepiej Cię postrzegają oraz odbierają. Twój uścisk dłoni również powinien być pewny.

To wszystko ma wpływ na to, jak zostaniesz odebrany, a więc możesz poćwiczyć gesty i mimikę w domu. Rób to przed lustrem, a szybko przekonasz się, że inne osoby zaczną Cię lepiej postrzegać, ponieważ będziesz w stanie odpowiednio nad sobą zapanować. Dodatkowo postaw również na merytoryczność, a więc przed spotkaniem dowiedz się jak najwięcej na temat konkretnego przedsiębiorstwa.

Posted in praca w księgowości. Tags: . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *