praca fakturzystki

Walka z fakturami, czyli kulisy pracy fakturzystki

Na samą myśl o stercie piętrzących się faktur, większość z nas dostaje dreszczy. Jak zatem wygląda praca fakturzystki i co ona takiego robi, by okiełznać wszelkie dokumenty? Zapraszam do lektury.

Skrupulatność i dokładność ponad wszystko

Myśląc fakturzystka, oczami wyobraźni widzimy pracownika biurowego. Tymczasem mało kto zdaje sobie sprawę, iż jest to stanowisko przynależne do działu księgowego. Głównym zadaniem na tym stanowisku jest zarządzaniem całym obiegiem faktur. A zatem  ich wystawianie, ewentualne korygowanie, a także wprowadzanie do systemu. Pisząc o zarządzaniu dokumentacją, warto także pamiętać, że fakturzystka kontroluje obieg faktur, przygotowuje (najczęściej dla zarządu firmy) raporty i zestawienia. Warto podkreślić, iż praca na opisanym wyżej stanowisku ma charakter dość monotonny i niektórzy narzekają na monotonię. Jest to także jedna z najczęstszych przyczyn zmiany stanowiska.

Wymagania stawiane przyszłym fakturzystkom dotyczą przede wszystkim niezwykłej drobiazgowości, szczegółowości i skrupulatności. Bo jak wiadomo, wszystko w systemie musi się zgadzać, co do grosza. To tyle odnośnie do naturalnych predyspozycji. Dodatkowe umiejętności (równie niezbędne), które można opanować samodzielnie (lub z pomocą kursów) to obsługa komputera (głównie arkusze kalkulacyjne) i programów księgowych. Dość często koniecznym warunkiem stawianym kandydatom przez rekruterów jest doświadczenie w obsłudze klienta.

Posted in fakturzystka praca. Tags: , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *