Mowa ciała na rozmowie kwalifikacyjnej. To warto wiedzieć

Wielkimi krokami zbliża się rozmowa kwalifikacyjna? W takim razie nie zwlekaj i koniecznie postaw na poznanie podstaw dotyczących komunikacji niewerbalnej. Okazuje się bowiem, że mowa ciała ma ogromne znaczenie na co dzień, a zwłaszcza podczas rozmowy rekrutacyjnej.

Chcesz pracować jako fakturzystka? Musisz mieć właściwe wykształcenie, wiedzę oraz umiejętności. Oczywiście bardzo istotne jest również to, żebyś świetnie wypadła podczas rozmowy rekrutacyjnej, co nie zawsze jest tak łatwe, jak może się wydawać z pozoru. Przede wszystkim skup się na tym, żeby zadbać o własną mowę ciała.

Co oznaczają gesty podczas rozmowy o pracy?

Jest kilka istotnych gestów, na które rekruterzy zwracają uwagę. Warto, żebyś poznała ich znaczenie, ponieważ dzięki temu zrobisz lepsze wrażenie na osobie, z którą prowadzisz rozmowę.

Kiedy jesteś na rozmowie kwalifikacyjnej, staraj się nie patrzeć w ziemię. Ten gest może zostać odczytany jako chęć zakończenia spotkania. Najlepiej jest zatem swobodnie patrzeć w oczy osoby, z którą rozmawiasz. Z kolei zakrywanie ust palcami może być oznaką dla Twojego rozmówcy, że masz inny punkt widzenia i nie zgadzasz się z tym, co mówi. Lepiej tego również unikaj.

Z kolei o zdenerwowaniu świadczy nieustanne poprawianie się oraz bujanie na krześle. W trakcie rozmowy bądź opanowana/opanowany i skupiona/skupiony na rozmówcy. Dzięki temu okażesz mu szacunek i zainteresowanie, co przecież jest szalenie istotne.

Posted in fakturzystka praca. Tags: . Bookmark the permalink.

4 Responses to Mowa ciała na rozmowie kwalifikacyjnej. To warto wiedzieć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *