Fakturzystka czy pracownik biurowy?

Stanowisko fakturzystki jest ściśle związane z wystawianiem faktur – jak sama nazwa wskazuje. Jednak jeśli zapytalibyśmy osoby pracującej na tym stanowisku, czy jest to faktyczny zakres zadań, jakie wykonuje na co dzień – odpowiedzi nie będą aż tak oczywiste.

Bardzo często spotkać się możemy z odpowiedziami, że fakturami się zajmują, ale również wszelkimi innymi pracami biurowymi. Fakturzystki czasami przedstawiają zakres swojej pracy, jako wszelkie możliwe prace biurowe, jakie tylko można sobie wyobrazić.

Wielu pracodawców, którzy decydują się zatrudnić kandydatów do pracy na stanowisko fakturzystki, z góry przedstawia zakres obowiązków, jaki ma należeć do pracownika. Pracodawcy otwarcie – w ofertach pracy – starają się zawrzeć dokładny zakres czynności, jakimi ma zająć się osoba zatrudniona.

Takie działanie jest zdecydowanie w porządku, ponieważ kandydat, który dokładnie przeczyta treść ogłoszenia o pracę, już na etapie przeglądania interesujących go ofert, może zdecydować, czy wysyła CV i list motywacyjny. Gorzej, jeśli tego typu informacje wypłyną na  światło dzienne dopiero podczas rozmowy kwalifikacyjnej, lub co gorsza – już po podpisaniu umowy i faktycznym rozpoczęciu pracy.

Posted in fakturzystka praca. Tags: . Bookmark the permalink.

2 Responses to Fakturzystka czy pracownik biurowy?

  1. Nela says:

    Taka fakturzystka, która zajmuje się wszelkimi pracami biurowymi to chyba bardziej sekretarka 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *