fakturowanie sprzedaży

Fakturowanie sprzedaży to bardzo istotny element działania wielu przedsiębiorstw

Niemal każde przedsiębiorstwo zajmujące się sprzedażą produktów i usług zatrudnia osobę na stanowisku fakturzysty. Taka osoba codziennie zmaga się z fakturowaniem sprzedaży poszczególnych przedmiotów, a ponadto wystawia faktury proforma i zaliczkowe. Istotne jest także to, że pracownik na tym stanowisku weryfikuje poprawności księgowania faktur, a poza tym kontroluje obieg dokumentacji handlowej.

Fakturzysta nieustannie wspiera merytorycznie dział handlowy w zakresie fakturowania oraz posiada bieżący kontakt z pozostałymi działami firmy. Idealny na to stanowisko kandydat posiada doświadczenie na takim samym, bądź nawet podobnym stanowisku. Oprócz tego zna przepisy prawa podatkowego oraz orientuje się w ustawach o rachunkowości.

Fakturzysta umiejętnie pracuje pod presją czasu i doskonale organizuje własną pracę, przy czym posiada umiejętność ustalania priorytetów w swoich działaniach. Ważne jest też to, że taki pracownik jest zaangażowany i konsekwentny w działaniu. Nieustannie dąży do postawionych sobie celów. Istotna jest również znajomość programów pakietu Microsoft Office.

Co w zamian oferują przedsiębiorstwa? Z pewnością jest to możliwość rozwoju i zdobywania doświadczenia, często w stabilnych i rozwijających się firmach. Oprócz tego przedsiębiorstwa zapewniają zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę i atrakcyjne wynagrodzenie. Fakturzysta ma możliwość rozwoju i zdobywania doświadczenia, podczas różnorodnych szkoleń i kursów.

Posted in fakturzystka praca. Tags: , , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *